Ochrona Podkowaca w Polsce

PO IiŚ
odwiedź

Ochrona Podkowaca w Polsce

Szlakiem Podkowca
odwiedź

  • .
  • .
  • .

Podkowce na polsko-słowackiej konferencji

Opublikowano: 10.11.2013, 09:43

W dniach 7-8 listopada 2013 r. w Krościenku nad Dunajcem odbyła się polsko-słowacka konferencja „Badania naukowe w Pieninach 2013”, której tematem przewodnim były pienińskie doświadczenia z realizacji programu Natura 2000. Konferencję zorganizowali wspólnie: Pieniński Park Narodowy oraz Pieninsky narodny park. Spotkanie zostało podzielona na trzy sesje: referatową w Dyrekcji Pienińskiego PN, posterową w Spiskiej Starej Wsi oraz terenową na Palenicy i Szafranówce powyżej Szczawnicy.

 

Podczas każdej z trzech sesji zwracano uwagę na działania Polskiego Towarzystwa Przyjaciół Przyrody „pro Natura” prowadzone w ramach Programu ochrony podkowca małego w Polsce. Szczególnie p. Bożena Kotońska – Regionalny Konserwator Przyrody w Krakowie podkreślała ogrom pracy włożony w ochronę nietoperzy ale też w ochronę ich schronień letnich, najczęściej zabytkowych kościołów i cerkwi. W trakcie sesji terenowej jeden z paneli dyskusyjnych został poświęcony obszarowi Natura 2000 Podkowce w Szczawnicy.

 

Każda z sesji dawała możliwość, często wręcz prowokowała do konfrontacji różnych stanowisk i poglądów przedstawicieli instytucji, na których działalność mają wpływ obszary Natury 2000.